Громадська організація “Центр UA” продовжує “Всеукраїнський тур “ЗміниТИ”: Взаємодія заради змін”, щоб зібрати та врахувати позиції найактивніших спільнот країни задля успішної розробки та впровадження реформ.

Запрошуємо Вас взяти участь у публічній консультації на тему: «Залучення громадян до розробки та ухвалення рішень місцевим самоврядуванням».

Стаття 140 Конституції України встановлює: «Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи». Втім, на практиці цей баланс суттєво зміщений на користь органів місцевого самоврядування.

●        Що перешкоджає органам місцевого самоврядування ефективно залучати громадян до розробки та ухвалення рішень?

●        Чому територіальні громади недостатньо використовують інструменти впливу?

●        Чи достатньо дієві наявні механізми та інструменти (органи самоорганізації населення, громадські слухання, місцеві ініціативи, електронні петиції, бюджет участі, громадські ради, місцевий референдум)?

●        Наскільки виважений баланс владних повноважень між держадмінстраціями та радами?

●        Які складові потребують вдосконалення та хто повинен стати рушієм цих змін?

Всі ці та інші питання обговоримо під час консультації, яка відбудеться 15 вересня з 13:00 до 14:30 у Івано-Франківській ОДА (аудиторія № 700, 7 поверх, вул. Грушевського, 21) за участі представників місцевого самоврядування, виконавчих органів, громадських активістів та активних громадян.

За підсумками публічних консультацій усі висловлені позиції будуть систематизовані в єдиному документі – зеленій книзі проблем. В подальшому, на основі запропонованих представниками заінтресованих сторін рішень, будуть підготовлені пропозиції нормативних, інституційних та фінансових змін для ефективного залучення членів територіальних громад до процесу розробки та прийняття рішень на рівні місцевого самоврядування.

Просимо підтвердити свою участь листом на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

За додатковою інформацією звертайтесь: Антон Кушнір (098) 776 77 83

 

З повагою,

Катерина Чамлай, 

Фахівець з комунікацій "Центру UA"

(093) 220 53 19