Вже традиційно міський голова Івано-Франківська провів щомісячний прийом громадян міста, востаннє 6 серпня 2018 року, повідомляє За лаштунками.

Зокрема, 83-річна жінка скаржиться на онука, який є опікуном – доволі небідною і відомою в області та за її межами особою.

“Мене не пускають в будинок пристарілих, Він забрав в мене паспорт, зробив з мене психічно хвору”, - скаржиться жінка.

І тут же жінка сама себе заперечує, висловлюванням своєї стурбованості тим, що з її пенсії (1605 ₴) буде забиратися 75 % (1204  ₴) на будинок пристарілих, куди вона проситься, і в який її буцімто не пускає опікун, а 25 % (401 грн) – мав би отримувати він для її потреб.

“Але ж я залишуся без копійки. Мені опікуна ніякого не треба”, – каже вона.

“Він сказав, що буде мені раз на місяць приносити гостинці, але мені нічого не треба. Мені треба мою пенсію”, – додає жінка.

“Добре ми подумаємо, що можна зробити”, – додав міський голова Руслан Марцінків.

В міських соціальних службах пояснюють, що жінка страждає на гостру деменцію, ускладнену параноїдальним синдромом, помістити її на примусове лікування до психіатричного закладу, вони не мають права, а так як жінка постійно тікає з дому, і своїм маячінням зриває роботу різних установ, вони в рамках закону вирішують спільно з опікуном цю проблему.

В правоохоронних органах додають, що у жінки наявний паспорт, і його у неї ніхто не відбирав. Усі її звинувачення в адресу опікуна є неодноразово перевірені і визнані безпідставними, а із захворювання бабці вже не одноразово з корисливих мотивів зловживали шахраї, які ошукали стареньку на чималу суму її заощаджень. З цього приводу правоохоронними та судовими органами вже проводиться розслідування за заявою опікуна. А щодо психоневрологічного інтернату, куди сама проситься “здорова” бабуся, то опікун погодився помістити її до платного відділення одного з таких закладів, яке власним коштом буде оплачувати. Підготовка необхідних документів уже тиждень як завершена, на разі вони перебувають на розгляді у виконавчому комітеті Івано-Франківська. 

А поки вирішуються дані питання місцеві так звані "журналісти" із містечкових "сайтів" своїми дописами тероризують сім’ю старенької, жодного разу не здогадавшись взяти коментар у самого опікуна, органів опіки, соціальних служб, правоохоронних органів чи судових інстанцій. Натомість надаючи перевагу спілкування із хворою, визнаною судом, в тому числі Верховним, недієздатною жінкою, порушуючи в такий спосіб чинне законодавство України та створюючи необ'єктивні інформації.