Створення нового суспільного устрою в Україні через затвердження на всеукраїнському референдумі нової редакції Конституції України — таку кінцеву мету мала ІІІ Всеукраїнська конференція «Шляхи  творення нового суспільного устрою в Україні та відбудови національної держави», яка відбулася 22 серпня в Івано-Франківську. На ній виступили співголова всеукраїнського об’єднавчого координаційного центру, професор Михайло Бугаєць зі Львова з доповіддю «Зміна суспільного устрою — важлива передумова відродження української держави», заступник голови конституційного комітету Володимир Степаненко з м. Дніпра з доповіддю «Конституція народовладдя як розгорнутий проект нової держави на засадах українського національного солідаризму», голова Івано-Франківського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, колишній дипломат і народний депутат України Степан Волковецький з доповіддю «Проблеми державотворення на сучасному етапі», заступник голови обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Євген Романишин із доповіддю «Повернення до споконвічних національних традицій та єдності українців — запорука нашого успіху», голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Богдан Борович  і голова  ГО «Верховина-Майдан» Святослав Бельмега, які говорили про стан розвитку громадянського суспільства та перспективи нового виборчого законодавства.

У рішеннях всеукраїнської конференції громадсько-політичних сил вказано на потребі завершення єдиного проекту  конституції і винесенні його на затвердження форуму громадсько-політичних сил на початку вересня ц. р., створення ініціативної групи з 120 жителів Івано-Франківщини для збирання не менше 100 000 підписів за необхідність затвердження нової Конституції України (нового суспільного договору), а також затверджено склади делегації від нашої області на всеукраїнський форум, що має відбутися найближчими тижнями, і представників до всеукраїнської громадсько-конституційної асамблеї і т. і. 

Всеукраїнський координаційний центр об’єднаних громадсько-політичних сил, під патронатом якого в Івано-Франківську відбулася ІІІ Всеукраїнська конференція «Шляхи  творення нового суспільного устрою в Україні та відбудови національної держави», був створений понад рік тому з Конгресу громадських об’єднань України і вже напрацював дорожню карту «Новий суспільний договір як передумова відродження Української держави» з покроковими завданнями та концептуальні положення нового суспільного договору «Від Конституції Системи Влади до Конституції Народу України». Кінцевими пунктами в дорожній карті записано затвердження в жовтні ц. р. громадською конституційною асамблеєю єдиного проекту народної Конституції України і подання цього проекту в листопаді ц. р. до ЦВК і Президента України з подальшим оголошенням референдуму.